Hoe gezond is de bodem van onze schooltuin?
terug
19 april 2019

Hoe gezond is de bodem van onze schooltuin?


 

#Soilyourundies: begraaf je onderbroek en test of je tuin gezond is

Om  de bodem van onze schooltuinen te testen hebben we katoenen onderbroeken begraven. Volgens het tijdschrift Modern Farmer kun je aan de hand van dit experiment uitzoeken hoe gezond de grond in je tuin is. De onderbroeken blijven twee maanden in de grond van onze schooltuinen liggen en zullen dan weer opgevragen worden...Hoe zien deze er dan uit?

 

'Een gezonde bodem hoort allerlei soorten micro-organismen te bevatten. Dit kunnen bacteriën, schimmels, regenwormen en insecten zijn. Al deze organismen peuzelen maar al te graag jouw katoenen slipje op. Na twee maanden in gezonde grond zal er dan ook niet veel van de onderbroek overblijven, behalve de elastieken rand. Is de grond niet gezond, bijvoorbeeld door pesticide- of kunstmestgebruik, dan zal er weinig met de onderbroek gebeuren. Sterker nog: een keertje grondig wassen en je kunt hem waarschijnlijk gewoon weer in de kast leggen'.